Rallylydighet klasse 1
Helgen 30. september, 1. oktober kommer Merete Kristensen fra Side ved Side for å holde kurs i Rallylydighet.
Om instruktøren:
Merete Kristensen har vært hundeinstruktør siden 1998. Hun elsker å holde kurs, og har holdt kurs i hverdagslydighet, lydighet, rallylydighet, freestyle, heelwork to music og agility. Alle kursene er basert på positiv hundetrening, mye inspirert av klikkertrening. Jeg bruker mye tid på å holde meg oppdatert innen temaer som dyrevelferd, læringsteori, effektiv trening, rasekunnskap, hundesport, ernæring og avl.
Av utdannelse innen hund har hun instruktørutdannelse fra Lundqvist hundeskole, klikkertrenerutdannelse hos Canis, Innføring i Hundefag ved Høyskolen i Nord-Trøndelag, bestått første kurs (etologi, læren om dyrs atferd) i Atferdsterapeututdannelsen til Universitetet i Ås, bestått muntlig og skriftlig eksamen Trinn 1 hos NKK og er uteksaminert dommer i rallylydighet. Tidligere har hun sittet i dressurkomiteen i Stovner hundeklubb og som nestleder og leder i Norsk rallylydighetsklubb. Hun er også utdannet allmennlærer med fordypning i blant annet spesialpedagogikk.
Merete liker å gå kurs med egne hunder, og har gått kurs med flere ulike temaer; rallylydighet, retrieverjakt, lydighet, agility, freestyle, hverdagslydighet, blodspor, klikkerkurs, massasje, passeringstrening og andre kurs for «problemhunder», samt diverse foredrag og seminarer.
Målsettingen i "Side ved side" er å styrke båndet mellom eier og hund ved å å gjøre felles aktiviteter som oppleves som morsomme og lærerike.

Mer informasjon om Side ved Side og Merete Kristensen finner du er: https://sidevedside.com/

Rallylydighet klasse 1:
Alle skiltene i klasse 1 inngår også på de høyere nivåene. En god innlæring her vil derfor også gi uttelling i alle klasser. Alle øvelser er med bånd. Øvelsene demonstrerer hundens forståelse av basale kommandoer som sitt, dekk og gå pent i bånd.
Forkunnskaper/forutsetninger:
- Hundene kan sitt og dekk på kommando, og har noe forhold til å trene og gjerne har begynt på lineføring.
- Har hunden din store atferdsproblemer eller du er usikker på om dette passer for dere, ta kontakt så finner vi ut av det.
Dette kurset holdes i en oppvarmet hall og utendørs!
Sted: Indre Østfold Hundehall
Håkon Håkonssons vei 302-304
Tidspunkt: lørdag 30. og søndag 1. oktober. Kurset starter kl 11:00 begge dager.
Alder: fra 6 mnd.
Kursvarighet: helg, 4 timer pr dag
Forkunnskaper: Hundene kan sitt og dekk på kommando, og har noe forhold til å trene og gjerne har begynt på lineføring.
Pris: 2.500.-
Instruktør på dette kurset er: Merete Kristensen
Ved bestilling betaler du et depositum på kr 500.-, resterende kursavgift blir belastet 2 dager før kursstart fra kontoen depositum ble trukket fra.
Etter påmelding, får du en ordrebekreftelse med adresse til Facebook-gruppen og annen praktisk informasjon. Informasjonen blir sendt til epostadressen du oppgir når du melder deg på kurset. Har du ikke fått bekreftelse, send epost til post@ostfoldhundesenter.no
For mer informasjon om Østfold Hundesenter, våre kurs og vilkår se vår hjemmeside:
Østfold Hundesenter
